Často kladené dotazy

Prořezání (vertikutaci) trávníku doporučujeme na jaře a na podzim. Kompletní regenerace trávníku vč. dosevu se provádí v letní herní přestávce.

Po kompletní regeneraci vyžaduje trávník 6 týdnů klid pro zakořenění nového dosevu. To je důvod proč se provádí hlavně v mezisezonní přestávce. Po vertikutaci můžeme na hřišti hrát ihned, ale esteticky nevypadá příliš reprezentativně. Je lepší 14denní pauza. Zásah Verti-drainem můžeme provádět kdykoli během sezóny a povrch je hned hratelný.

Po prohlídce vašeho hřiště vám vypracujeme cenovou nabídku. Cena se liší podle počtu prováděných regeneračních zásahů. Jednotkové ceny u kompletní regenerace jsou nižší než když se provádí jen vybrané operace.

V průběhu realizace našich prací vám nabídneme vypracování plánu hnojení. Při výstavbě nového hřiště nebo při renovaci stávajícího povrch zajistíme chemický rozbor zeminy, která se bude používat ve vegetační vrstvě trávníku.

Doporučujeme trávník zalévat jen 2–3krát týdně, ale větší dávkou vody – cca 60 m³ na jednu závlahu. Při každodenní zálivce menším množstvím vody dochází k mělkému kořenění travního drnu, tím pádem k jeho menší odolnosti při hře a zároveň vytváříme optimální podmínky pro rozšiřování nechtěné lipnice roční.