Často kladené dotazy

Ano, spolupracujeme se soukromým dopravcem, který vám trávník přiveze dodávkou nebo nákladním autem s hydraulickou rukou k vyložení palet.

Trávník je nutné položit do 24 hodin od sloupnutí. Hlavně v teplejším období se trávník v roli zapařuje. Ideální je trávník dát před položením do stínu. Pokud nestihnete trávník daný den položit, je dobré ho rozbalit a pokropit.

V podstatě je příprava před pokládkou podobná jako u setého trávníku. Jen musíte počítat, že se terén zvedne cca o 2 cm.

Podsypání pískem se provádí hlavně na těžších půdách kvůli prokysličení podkladu. Písek by měl přijít do horní vrstvy a být mírně promíchán s podkladem.

Po položení trávník zalévejte dávkou přibližně 15 l/m² a to po dobu 10–14 dnů. Zalévejte 1–2krát denně dle počasí. Obecně poznáte správnou dávku tak, že se voda dostane přes drn až k podkladu. Trávník je téměř nemožné přelít, proto se nebojte zalít pořádnou dávkou, hlavně na okraji položení.

Ideální je trávník pohnojit cca za 2 týdny od položení. Například po první seči.

Ano, je lepší počítat s nějakými zářezy. Velikost rezervy záleží na členitosti terénu. Obecně je dobré počítat 5 % navíc.

Trávník jo možné pokládat chvíli po začátku vegetace až do konce vegetačního období trávníku. Obecně jde o období duben–listopad. Nejvhodnější jsou jarní a podzimní měsíce, v létě je nutné počítat s větším množstvím zálivky.

Trávník snese plnou zátěž přibližně po 14 dnech od položení.

Ano, starý drn by vám pod travním kobercem vyhníval a v budoucnu dělal velké problémy.

Do kufru osobního auta se vleze přibližně 10 m². Malý vozík do 750 kg uveze do 30 m² dle vlhkosti. Dodávka kvůli váze uveze cca 60 m² dle vlhkosti.

Počítejte, že se vám po položení terén zvedne cca o 2 cm. Na to je důležité myslet u obrubníků a jiných okrajů pozemku.

Trávník potřebuje ke správnému růstu minimálně 20 cm vegetační vrstvy. To je nutné si uvědomit u střešních zahrad nebo při výměně nekvalitní půdy.

Ano, je to lepší. Tím se srovnají spáry a případné nerovnosti.

To záleží na členitosti terénu a šikovnosti lidí. U připraveného podkladu dva lidi položí cca 100–130 m² za den.

Podklad by neměl mít tendenci sedat si. Ovšem horní část by měla být lehce nakypřena hráběmi. Proto u rostlé země podklad neválejte, ale lehce prohrábněte. Uválení ručním válem provádějte až po položení trávníku.

Půdu před pokládkou nezalívejte, špatně by se vám v tom pracovalo. Zálivku aplikujte až po uválení položeného trávníku.

Při pokládce je nejlepší začít rovnoběžně s nejdelší stranou pozemku.