Základní informace

Specializujeme se hlavně na střední a větší zahrady. Působíme převážně v Jihomoravském kraji, popřípadě v krajích sousedních. Mimo realizací nových zahrad jsme také schopni obnovit a zvelebit již existující prostory.

Při stavbě nové zahrady jsme si vědomi, že pracujeme s živými organismy. Proto k rodinným zahradám přistupujeme tvůrčím způsobem. Rádi se cítíme více umělci než inženýři. Vždyť pro naše zákazníky tvoříme další obytný prostor. Zde bude majitel zahrady včetně rodiny prožívat stejně intimní chvíle jako v obývacím pokoji. Snažíme se, aby se zde cítil svobodně a příjemně. Aby při vstupu do zahrady věděl, že se vrátil domů.

 • Máme bohaté zkušenosti a odborný tým lidí
 • Vaši zahradu můžeme navrhnout, zrealizovat a následně se o ni postarat
 • Nabízíme komplexní řešení, včetně drobných staveb zahradní architektury
 • Naší specializací jsou travnaté plochy
 • Navrhneme vhodný závlahový systém
 • Vysvětlíme následnou pěstební péči o zahradu
 • Pravidelně se umisťujeme na předních příčkách v celostátní soutěži „Zahrada roku“

Proces realizace okrasné zahrady u rodinného domu

 1. Sbírání informací, seznamení se s projektem a místem realizace

 2. Zpracování cenové nabídky

 3. Realizace zahrady, spolupráce s projektantem a zákazníkem

 4. Předání zahrady, doporučení následné pěstební péče

Co nabízíme?

Pro každého zákazníka hledáme optimální řešení daného prostoru. Každá zahrada je v jiné lokalitě, každá navazuje na jiný dům a má jedinečného majitele. Proto k realizaci přistupujeme tvůrčím způsobem a každá zahrada tak má osobité řešení. Zahrady rádi doplníme o altán, ohniště, terasu, kamennou zídku, okrasné jezírko nebo koupací biotop. Navrhneme také vhodnou závlahu pro bezstarostné užívání. Kde je to možné, sázíme vzrostlé stromy a položíme travní koberce pro okamžitý efekt a funkčnost zahrady.

Koho kontaktovat?

Vytvořit zelený prostor, aby vyhovoval Vašim představám, vyžaduje znalosti, dovednosti, ale i čas. Rád se s Vámi podělím o své mnohaleté zkušenosti.

Nejčastější dotazy k realizacím okrasných zahrad

Ideální je vždy budovat zahradu až po kompletním dokončení všech stavebních prací. Zednické a přidružené profese nejsou zpravidla citlivé k současně probíhajícím zahradnickým úpravám.

Provádění stavebních prací raději přenecháváme specializovaným firmám jako dlaždičům, kameníkům, plotovým centrům apod. Velmi často je účelné, když zákazník osloví pro tyto práce přímo stavební firmu, která zajišťuje stavbu domu.

I zde je často výhodnější oslovit stavební firmu při budování domu. Ta má skoro vždy na stavbě zemní stroje vhodné pro úpravu terénu nebo dodání a rozprosdtření ornice ze skrývky před zahájením stavby. Rádi však s modelací terénu poradíme a v případě potřeby zajistíme i sami vlastní mechanizací. Zde je na stavebníkovi, která varianta je pro něho finančně nebo logisticky příznivější.

Na plochu, kde bude trávník, je nutné navozit min. 12–15 cm ornice, optimálně pak 20 cm. Keře ale potřebují pro svůj vývoj vrstvu ornice min. 20–25 cm, optimálně 30 cm. Stromy samozřejmě ještě více, kolem 50 cm.

Je i není, záleží na okolnostech. Písek půdu vylehčí a trávník v písčité půdě lépe koření a prospívá. Není to však nezbytné. Trávníku se na zahradě bude dobře dařit i v neupravené ornici. Pískovat doporučujeme jen na opravdu těžkých a jílovitých půdách. V tom případě ale písek dobře promíchejte s podkladní vrstvou alespoň do hloubky 10 cm.

To v žádném případě nutné není. Pro naši práci potřebujeme jen přístup na určený pozemek a zdroj vody pro zálivku. Výjimečně potom i napojení na elektřinu.

Poskytování záruky na živé rostliny je vždy velmi citlivé téma. Obecně sice platí záruka 24 měsíců, ale pouze za předpokladu řádné následné pěstební péče za strany zákazníka. Je dobré si uvědomit, že nově vysazené stromy, keře i květiny vyžadují láskyplnou péči, minimálně alespoň pravidelnou zálivku. Pakliže strom po výsadbě celý měsíc vydatně nezalejeme, nelze se divit, že začne usychat.