Základní informace

Naše travní koberce jsou ideálním řešením k rychlému ozelenění Vaší rodinné zahrady, firemního areálu, parku, sportovního hřiště či jiných míst. Vytvoříte okamžitý efekt a ušetříte mnoho času a starostí.

V naší trávníkové školce pěstujeme trávníky na ploše přes 30 ha. Školka je situovaná v obci Kobylnice, přibližně 10 km od Brna. Používáme špičková travní osiva a pracujeme s moderní mechanizací. Jsme rodinná firma a travní koberce pěstujeme více než 20 let.

Travní koberec nebo též rolovaný kobercový trávník pro Vás pěstujeme na středně propustné půdě, kterou obohacujeme pískem z důvodu lepšího zakořenění. Rolovaný trávník u nás roste přibližně rok před expedicí. Tím jsme schopni Vám zajistit perfektně hustý trávník v bezplevelném stavu.

Ze školky až k Vám

 1. Objednejte trávník 3–8 dní předem v e-shopu.

  Přejete si objednat i dopravu? V tom případě doporučujeme trávník objednat i týden dopředu, abychom Vám mohli zarezervovat požadovaný termín. Pokud budete mít dopravu vlastní, stačí objednávku provést 3–8 dní předem. Při větším odběru si můžete objednat pokládku trávníku našimi odborníky.

 2. Trávník Vám ráno sloupneme

  Travní koberce slupujeme speciálním strojem každé ráno v pracovní den, aby měli zákazníci trávník vždy čerstvý.

 3. Vaši objednávku Vám naložíme do vozu, nebo zajistíme dopravu

  Travní koberce připravujeme na paletách, které naším nakladačem naložíme do vozu. Palety máme zálohované nebo je možné dovézt palety na výměnu. V případě menšího množství lze role trávníku naložit volně bez palety.

 4. Pokládka Vašeho nového trávníku

  Pokládku trávníku je nutné uskutečnit v den odběru. Pro zájemce jsme vytvořili návod na položení trávníku.

Ceník travních koberců

Odebrané množství Cena za 1 m2
1–20 m2 150 Kč
21–50 m2 140 Kč
51–200 m2 130 Kč
nad 200 m2 120 Kč
nad 500 m2 110 Kč
nad 1000 m2 100 Kč

Ceny jsou uvedeny bez 15% DPH.

Výše uvedené odběry lze v jednom roce sčítat. Platba probíhá hotově při odběru trávníku. Záloha za palety činí 230 Kč/paleta.

Technické údaje

Rozměr role: 0,40 × 2,5 m = 1 m2
Tloušťka drnu: 1,5–2,5 cm
Váha role: 22–30 kg
Na paletě: 40 m2
Rozměr palety: 0,80 × 1,20 m
Váha palety: cca 1000 kg dle vlhkosti

Otevírací doba (duben–říjen)

Po–Pá: 7:30–16:30
So–Ne, svátky: zavřeno

Pokládku je nutné provést do 24 hodin od expedice. Objednávku travních koberců doporučujeme provést 3–8 dní před expedicí.

Koho kontaktovat?

Chci jen objednat travní koberce (pokládku si zajistím sám)

Ing. Filip Vrbas Ing. Filip Vrbas +420 728 945 381
filip@vrbas.cz
E-shop

Chci objednat travní koberce i s následnou pokládkou

Ing. Jiří Vrbas Ing. Jiří Vrbas +420 602 567 308
realizace@vrbas.cz

Velkoobchodní kontakt

Ing. Filip Vrbas Ing. Filip Vrbas +420 728 945 381
filip@vrbas.cz

Nejčastější dotazy k travním kobercům

Ano, spolupracujeme se soukromým dopravcem, který vám trávník přiveze dodávkou nebo nákladním autem s hydraulickou rukou k vyložení palet.

Trávník je nutné položit do 24 hodin od sloupnutí. Hlavně v teplejším období se trávník v roli zapařuje. Ideální je trávník dát před položením do stínu. Pokud nestihnete trávník daný den položit, je dobré ho rozbalit a pokropit.

V podstatě je příprava před pokládkou podobná jako u setého trávníku. Jen musíte počítat, že se terén zvedne cca o 2 cm.

Podsypání pískem se provádí hlavně na těžších půdách kvůli prokysličení podkladu. Písek by měl přijít do horní vrstvy a být mírně promíchán s podkladem.

Po položení trávník zalévejte dávkou přibližně 15 l/m² a to po dobu 10–14 dnů. Zalévejte 1–2krát denně dle počasí. Obecně poznáte správnou dávku tak, že se voda dostane přes drn až k podkladu. Trávník je téměř nemožné přelít, proto se nebojte zalít pořádnou dávkou, hlavně na okraji položení.

Ideální je trávník pohnojit cca za 2 týdny od položení. Například po první seči.

Ano, je lepší počítat s nějakými zářezy. Velikost rezervy záleží na členitosti terénu. Obecně je dobré počítat 5 % navíc.

Trávník jo možné pokládat chvíli po začátku vegetace až do konce vegetačního období trávníku. Obecně jde o období duben–listopad. Nejvhodnější jsou jarní a podzimní měsíce, v létě je nutné počítat s větším množstvím zálivky.

Trávník snese plnou zátěž přibližně po 14 dnech od položení.

Ano, starý drn by vám pod travním kobercem vyhníval a v budoucnu dělal velké problémy.

Do kufru osobního auta se vleze přibližně 10 m². Malý vozík do 750 kg uveze do 30 m² dle vlhkosti. Dodávka kvůli váze uveze cca 60 m² dle vlhkosti.

Počítejte, že se vám po položení terén zvedne cca o 2 cm. Na to je důležité myslet u obrubníků a jiných okrajů pozemku.

Trávník potřebuje ke správnému růstu minimálně 20 cm vegetační vrstvy. To je nutné si uvědomit u střešních zahrad nebo při výměně nekvalitní půdy.

Ano, je to lepší. Tím se srovnají spáry a případné nerovnosti.

To záleží na členitosti terénu a šikovnosti lidí. U připraveného podkladu dva lidi položí cca 100–130 m² za den.

Podklad by neměl mít tendenci sedat si. Ovšem horní část by měla být lehce nakypřena hráběmi. Proto u rostlé země podklad neválejte, ale lehce prohrábněte. Uválení ručním válem provádějte až po položení trávníku.

Půdu před pokládkou nezalívejte, špatně by se vám v tom pracovalo. Zálivku aplikujte až po uválení položeného trávníku.

Při pokládce je nejlepší začít rovnoběžně s nejdelší stranou pozemku.