Základní informace

Luční koberec je vypěstován v naší trávníkové školce, a proto skvěle reaguje na místní klima a suché podmínky. Louka je prodávána v rolích, podobně jako travní koberec. Je tvořena z 27 druhů rostlin, jako je kopretina, hvozdík, jitrocel, chrpa, mateřídouška a mnoho dalších. Luční koberec se po zakořenění nemusí zalévat, louku stačí sekat 2–3krát ročně.

  • Vytvoří okamžitý efekt bez čekání
  • Dynamicky se mění v průběhu roku
  • Nabízí dlouhou dobu kvetení
  • Atraktivní pro motýly, čmeláky, brouky, ptáky
  • Odolává náletu plevelných druhů
  • Ekologický způsob ozelenění
  • Dlouho zadržuje vodu a tvoří lepší mikroklima
Co je to luční koberec?

Co je to luční koberec?

Luční koberec je kombinace barevných květin společně s nízkými travinami, a je skvělým řešením pro rychlé ozelenění rodinné zahrady, parku, střešní zahrady, sadu apod. U vysetí louky je doba zapěstování několik let. Proto neprodáváme louku mladší než tři roky. Po položení rolí se nemusíte trápit s náletem plevelných druhů, ale budete mít hned krásnou rozkvetlou louku. Navíc zvyšuje biodiverzitu. Luční koberec je skvělé řešení k vytvoření dynamické a ekologické zahrady. Můžete počítat s tím, že se barva a struktura louky bude každou chvílí měnit.

Pokládka lučního koberce

Pokládka lučního koberce

Pokládka lučního koberce je velmi podobná jako u travního koberce. Nejdříve se musí kvalitně připravit podklad. Plocha by měla být od cílového stavu nižší cca o 2 cm kvůli následnému navýšení o koberec. Pokládáme jeden pás k druhému, přirážíme co nejtěsněji k sobě. Čerstvě položenou louku je nutné uválet a potom ihned zalít dávkou vody alespoň 10–15 l/m². Zálivku následně opakujeme dle počasí 1–2krát denně po dobu alespoň 14 dní po položení. Následně dávku pozvolna snižujeme. Luční koberec je nutné položit do 24 hodin od sloupnutí v trávníkové školce. Základní zakořenění trvá obvykle 10–14 dní.

Péče o luční koberec

Péče o luční koberec

Louka je schopná samostatného růstu už od měsíce po položení. Od této doby není nutné louku zalévat. Louka se nehnojí, neaplikují se žádné postřiky. Stačí, když budete louku sekat 2–3krát ročně. Posečenou hmotu nechte uschnout a vysemenit. Následně pohrabte a posbírejte. Ideální termín pro první seč je po prvním odkvětu, přibližně koncem června či v červenci. Další seč můžete provést po dalším odkvětu během září. V období říjen až listopad můžete udělat třetí a poslední seč. Louka je vysoká max. 50 cm, její seč neprovádějte zbytečně nízko. Stačí přibližně 10 cm od povrchu. Za tuto jednoduchou péčí vám bude vaše louka vděčná a odmění vás bohatou škálou barevných květů.