Historie firmy

Naše firma KVĚT vznikla již v roce 1990. Těsně po „sametové” revoluci ji založili manželé Jana a Jiří Vrbasovi, spolužáci z vysoké školy v Lednici na Moravě, oboru zahradní architektura. A bylo také na co navazovat. Dědeček pan Pavel Nohel pěstoval a množil ovocné stromy již ve 30. letech 20. století ve školce na několika hektarech. A maminka paní Olga Vrbasová pracovala mnoho let jako vedoucí ovocných sadů.

Historie dále pokračuje a před pár lety se připojil do firmy další lednický vysokoškolák, syn Filip se svou ženou Nikol, jako již 4. generace zahradníků.


Jana, Jiří a Filip Vrbasovi

A proč právě firma „KVĚT“?

Jedna z prvních realizací firmy byla zahrada pro Chantal Poullain a Bolka Polívky v Olšanech. A právě roztomilá čeština paní Chantal vytvářela řetězení mnoha úsměvných příhod a lehkých nedorozumění ohledně zahradnické terminologie. Až se nakonec komunikace omezila na „květ píchat“ (jehličnan), „květ padat“ (převislý kultivar), „květ lézt“ (popínavka) a mnoho dalších přirovnání. Takže nakonec z toho vyplynulo, že na zahradu přijela firma „Květ“ a název byl na světě.


Před pár lety nám sice úřední šiml změnou živnostenského zákona nařídil změnit název jen na „Ing. Jiří Vrbas“, ale odborné i laické veřejnosti jsme stejně známí jako firma Květ, proto tento dodatek k oficiálnímu názvu stále používáme a hlásíme se k němu.


Víkend otevřených zahrad

V rámci Víkendu otevřených zahrad zpřístupňujeme naši firemní zahradu veřejnosti. Návštěvníci mají možnost zhlédnout výstavu obrazů malíře Antonína Vojtka.


Jsme členy

Svaz zakládání a údržby zeleně Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu Institute of Groundsmanship Česká komora architektů
European Turfgrass Producers

Spolupracujeme s


Kariéra

Do našeho týmu stále hledáme šikovné kolegy, které by bavila práce v zahradnické firmě. Zájemci se mohou hlásit na tyto pozice:


Publicita

Ing. Jiří Vrbas realizuje projekt FVE Ing. Jiří Vrbas, reg. číslo: CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0001355, jehož cílem je instalace fotovoltaické elektrárny (včetně akumulace), sloužící pro vlastní spotřebu žadatele. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost. Na tento projekt je poskytována finanční podpora z fondů EU prostřednictvím Národního plánu obnovy.

Financováno Evropskou unií Národní plán obnovy

Koho kontaktovat?

Zaujalo vás něco z našich stránek? Nebojte se nezávazně ozvat. Jsme otevřeni jakékoliv komunikaci.

Ing. Filip Vrbas Ing. Filip Vrbas +420 728 945 381
filip@vrbas.cz